• Witamy
  • U nas znajdziesz czas na modlitwę
  • U nas znajdziesz czas na zabawę

Świąteczne przedstawienie - życzenia przy opłatku

39
13 i 14 grudnia to dni, które w naszym Ośrodku naznaczone były mocnym akcentem świątecznym. Tego roku, pod kierownictwem s. Elżbiety Maliszewskiej i s. Jolanty Wałkuskiej, w miejsce jasełek, przygotowaliśmy inscenizację opartą na sztuce Zofii Kossak - Szczuckiej, pt. „Gość oczekiwany”.

Treści Bożego Narodzenia wplecione zostały w fabułę opowieści o Chrystusie ukrytym w biednych, pokrzywdzonych i potrzebujących. Nasze przedstawienie przypomina o tym, że przyjście na świat maleńkiego Jezusa dało początek nieustannej Jego obecności w każdym człowieku, a zadaniem dla każdego na co dzień, jest odkrywać twarz Boga w twarzy bliźniego.

Kunszt artystyczny naszej młodzieży podziwiało wielu znamienitych gości. Jednak najbardziej emocjonującym dla naszych wychowanków, było stanąć w grze aktorskiej przed swoimi rodzicami. A rodzice, jako najwierniejsza widownia, zebrali się bardzo licznie. Ich duma i wzruszenie stworzyły podniosły nastrój, którego dopełnieniem stały się świąteczne życzenia opłatkowe.

Po uczcie duchowej, goście udali się na obiad.

Wszyscy, którzy zechcieli odwiedzić nas w tych dniach, obdarowani zostali świątecznymi stroikami, wykonanymi przez naszych wychowanków.




wróć do kroniki

Specjalny Ośrodek Wychowawczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łukowie

(25) 798 28 63

(25) 798 28 62

ul. Stodolna 3, 21-400 Łuków