• Witamy
  • U nas znajdziesz czas na modlitwę
  • U nas znajdziesz czas na zabawę

Akcja ,,Gwiazdkowa niespodzianka" w szkole nr 5 w Łukowie

13

W poniedziałek 16 stycznia udaliśmy się do Szkoły nr 5 w Łukowie aby odebrać mikołajkowe paczki przygotowane dla kilkorga naszych dzieci (z przedszkola i ośrodka). Impreza została zorganizowana w ramach ogólnoświatowej akcji, , Gwiazdkowa Niespodzianka" prowadzonej od 1993 roku przez amerykańską organizację charytatywną, , Samaritans Purse" - sakiewka Samarytanina. Przez 19 lat rozdano ponad 93 miliony paczek. Są one przygotowywane i zbierane w 11 krajach, a trafiają do 124 krajów. W akcji tej współpracują lokalne władze, pedagodzy szkolni, kuratorzy, MOPR, inni ludzie dobrego serca.

Krajowym koordynatorem projektu OCC jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. W Polsce akcja jest obecna od 14 lat. Wciągu tego czasu rozdano ok. 1 miliona paczek. Każda paczka jest inna. Jej zawartość znana jest tylko darczyńcom i mieści się w pudełku po butach. Zawierają one zabawki, kosmetyki, przybory toaletowe i szkolne, słodycze, sprzęt sportowy, ubrania itp. Wartośc jednej paczki wynosi ok. 40 euro.

Koordynatorem lokalnym akcj jest pan Sławomir Domański, który zabrał głos na początku spotkania i w kilku słowach przedstawił historię projektu. Na dalszą część imprezy składał się występ artystyczny młodzieży uczącej się w szkole nr 5 (taniec, występy wokalne polskiej i ukraińskiej młodzieży, nauka kroków tanecznych pod kierunkiem p. Sławomira Domańskiego). Kulminacyjnym akcentem było wręczenie paczek dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Dyrektor szkoły p. Iwona Kmieć podziękowała wszystkim przybyłym dzieciom, ich rodzicom i opiekunom za przybycie i wspólne spotkanie. Gościem honorowym akcji był poseł na Sejm RP - pan Krzysztof Głuchowski, który w krótkim wystąpieniu podziękował organizatorom za szlachetny gest a szkole wręczył pamiątkową publikację.  
wróć do kroniki

Specjalny Ośrodek Wychowawczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łukowie

(25) 798 28 63

(25) 798 28 62

ul. Stodolna 3, 21-400 Łuków