• Witamy
  • U nas znajdziesz czas na modlitwę
  • U nas znajdziesz czas na zabawę

Wycieczka do Malborka i nad morze

76

W dniach 16 - 17 maja byliśmy na wycieczce krajoznawczej. Wyjechaliśmy rano zabierając ze sobą bagaże, prowiant na drogę, piękną pogodę i doskonałe humory. Pierwszą atrakcją było przebywanie i skorzystanie z oferty edukacyjnej i rozrywkowej Dinoparku w Malborku. Na ścieżce dydaktycznej, w otoczeniu pięknej zieleni lasu spotkaliśmy około czterdziestu ruchomych dinozaurów i smoków żyjących na Ziemii setki milionów lat temu ( oczywiście stworzeniami żyjącymi były dinozaury, natomiast jeśli chodzi o smoki to nikt tak naprawdę nie wie, czy aby napewno żyły, czy są jedynie wytworem naszej wyobraźni, przejawiającej się w legendach, mitach, opowieściach i kulturze masowej). Eksponaty zgromadzone w parku wyglądały bardzo realistycznie, wydawały dźwięki, poruszały głową, ogonem a nawet brzuchem - imitując oddychanie.  

Spacerując ścieżką natknęliśmy się na mini - zoo a w nim takie zwierzęta jak: kangury, alpaki, daniele, kózki, muflony i inne. Obcowanie ze zwierzętami sprawiło nam wiele radości. Inne ciekawostki to: wioska neandertalska z mamutami, gadające drzewo, muzeum skamieniałości, piaskownica ze szkieletem dinozaura, pomieszczenie pełne wiązek laserowych, których należy unikać.

Amatorzy silnych wrażeń i nowoczesnej rozrywki zaspokoili swoje doznania podczas seansu filmowego  w kinie 5D Extreme. Supernowoczesne efekty specjalne audio - video zrobiły na każdym ogromne wrażenie. Dzięki nim znaleźliśmy się w samym centrum wydarzeń i staliśmy się aktywnymi uczestnikami fabuły filmowej.

W Parku Linowym Malborkstones pod okiem instruktorów, dzięki nowoczesnemu systemowi asekuracji gwarantującemu bezpieczną zabawę, spędziliśmy wspaniałe chwile. Dla niektórych z nas nie lada wyzwaniem okazała się wspinaczka oraz pokonywanie tras i przeszkód zawieszonych pomiędzy drzewami parku. Aktywny wypoczynek i świetna przygoda są wizytówką tego miejsca.

Z Dinoparkiem rozstaliśmy się z żalem, jednak pora była udać się na zwiedzanie najpotężniejszego, gotyckiego zamku w Europie - średniowiecznej twierdzy krzyżackiej znanej chyba na całym świecie. Składa się ona z trzech części: Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Został on wzniesiony na przełomie lat 1280 do XV wieku przez zakon krzyżacki. Położony jest nad rzeką Nogat. Oglądaliśmy zamek z zewnątrz, podziwiając jego mury obronne, wysoką wieżę, zwodzony most. Wszystkich zachwycił cały kompleks zamkowy, który jest olbrzymi. Po wyczerpującym pierwszym dniu wycieczki udaliśmy się na nocleg do Tczewa.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą podróż - kierunek Gdynia. Tam spacerowaliśmy po Skwerze Kościuszki z charakterystycznym Molem Południowym, gdzie znajduje się Akwarium Morskie, które zwiedzaliśmy oraz największa atrakcja - cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie m. in. polski niszczyciel, , ORP Błyskawica", , , Dar Młodzieży", , , Dar Pomorza".

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Sopot - znany kurort wypoczynkowy i spacer po najdłuższym, drewnianym molo w Europie. Dopełnieniem pobytu w Sopocie był rejs statkiem, , Pirat" po Bałtyku. Nazwa statku nawiązuje do znanego filmu, , Piraci z Karaibów", którego główny bohater towarzyszył nam w wyprawie. Dzięki temu nasz rejs stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. W drodze powrotnej przystanek na obiad mieliśmy w Elblągu. Bardzo szybko minęły nam dwa dni, dostarczyły nam one wielu wrażeń i emocji, które na długo zostaną w naszej pamięci.

 
wróć do kroniki

Specjalny Ośrodek Wychowawczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łukowie

(25) 798 28 63

(25) 798 28 62

ul. Stodolna 3, 21-400 Łuków